Kafija ar RTU absolventu, Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu (FOTO)

Jaunā RTU Absolventu asociācijas pasākumu cikla "Kafija ar RTU absolventu" ietvaros pagājušajā nedēļā Rīgā aizritēja tikšanās ar Jāni Rozenbergu, RTU Goda absolventu un Cēsu novada domes priekšsēdētāju. Neformālā sarunā tika pārrunāta Vidzemes pilsētas vadītāja pieredze karjeras izaugsmē, izglītības nozīme, kā arī ikdienas darbs pašvaldībā.

4. novembra rīts pārsteidza Rīgas iedzīvotājus ar lielu sniega daudzumu. Kamēr RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā studenti baudīja ziemas priekus rudenī, pikojās un cēla sniegavīrus, Jānis Rozenbergs sarunājās ar sanākušajiem pasākuma "Kafija ar RTU absolventu" dalībniekiem un atbildēja uz viņu uzdotajiem jautājumiem. Sarunas brīvā gaisotne deva iespēju apspriest dažādas tēmas, klātesošie uzdeva jautājumus gan par Cēsu novada domes priekšsēdētāja studiju gadiem un pirmo darba pieredzi, gan interesējās par veidiem, kā vislabāk tikt galā ar lielo darba slodzi un tās radīto stresu, kā arī pārrunāja tuvojošās ASV prezidenta vēlēšanas. "Vislielāko stresu spēj radīt atbildība kombinācijā ar publicitāti," norādīja Jānis Rozenbergs, "šādos gadījumos lēmuma pieņemšanā, lai cik tas triviāli neizklausītos, palīdz laiks. Var būt tā, ka vakarā aizej gulēt nesaprašanā, bet no rīta ir skaidrs, kurā virzienā doties". Pārrunājot aktualitātes Cēsu pilsētas dzīvē, Jānis Rozenbergs vairākkārt uzsvēra, ka pats svarīgākais labu ideju īstenošanā ir cilvēki.

"Cēsīs aiz katras aktivitātes atrodas noteikts cilvēks vai domubiedru grupa, tieši tas ļauj radīt kvalitatīvu saturu un dot iespēju idejām virzīties uz priekšu. Pilsēta no savas puses var dot telpu un netraucēt darboties."

Cēsu novada vārds dažādās ar uzņēmējdarbību, kultūru un reģionālo attīstību saistītās ziņās pēdējo pāris gadu laikā dzirdams aizvien biežāk. Arī Rīgas Tehniskās universitātes dzīvē Cēsīm ir nozīmīga vieta, tur savu mājvietu atradusi RTU Cēsu filiāle un RTU Absolventu asociācijas Vidzemes filiāle.

161104   Janis Rozenbergs RTUAA 043 1
161104   Janis Rozenbergs RTUAA 045 1