Trešdien, 25. janvārī RTU absolventi viesojās žurnāla “Ir” redakcijā, lai uzzinātu visu par un ap šo žurnālu, tā tapšanu un lomu mūsdienu sabiedrības informētībā. Ekskursiju atklāja Gundega Grīnberga, AS "Cits medijs" (žurnāla “Ir” izdevējs) izpilddirektore, izvadājot dalībniekus pa jaunās redakcijas telpām. Pēc tam vizīte turpinājās kā apaļā galda saruna, ko vadīja žurnāla “Ir’ galvenā redaktore Nellija Ločmele, viena no žurnāla “Ir” dibinātājām.

Sarunas gaitā raisījās spraigas diskusijas. Savukārt vizītes noslēgumā tika dots vārds īpašam viesim – Vinetai Mēkonei, vecākajai ekspertei NATO Stratēģiskās komunikācijas ekselences centrā. Viņa ļoti interesanti pastāstīja par digitālo iespēju ļaunprātīgu izmantošanu informatīvajā telpā, t.i., par botiem sociālajos medijos, troļļiem, viltus ziņām, u.c.

Patlaban žurnāla “Ir” saime sastāv no 4 izdevumiem un interneta portāla, žurnāla izdevējs paralēli rīko dažādus “Ir” domubiedru pasākumus, seminārus, bērnu nometnes, kultūras ceļojumus, pērn sadarbībā ar Jāni Skuteli Latvijas Televīzijā veidots politiskās satīras raidījums, darbojas arī “Ir” klubs. Ar veiksmīgo darbību žurnāls ir ieņēmis samērā spēcīgas pozīcijas sociālajos medijos un lepojas ar lieliskām un ļoti veiksmīgām PR kampaņām, kas tapušas sadarbībā ar Voldemāru Dūdumu un ir saņēmušas dažādas atzītas balvas.  

Žurnāls “Ir” tika dibināts 2010. gadā, kad pēc aiziešanas no “Diena” redakcijas komanda pusgada laikā nonāca līdz “Ir” veidolam. Krīzes laiks bija nozīmīgs ne tikai žurnāla veidotājiem, bet visai Latvijas mediju videi, jo 2009. gadā Latvijas mediji zaudēja aptuveni pusi savu reklāmas ienākumu un kopš šī krituma reklāmas tirgus stagnē, ir sagruvis agrākais biznesa modelis, kas medijiem lielāko daļu ienākumu nodrošināja no reklāmas. Žurnāla “Ir” veiksmes un panākumu atslēga ir tajā, ka žurnāls darbojas neatkarīgi (akcionāri neietekmē tā saturu) un žurnāla noteicošie ir ienākumi no lasītājiem (ne no reklāmas).

Žurnāla kolektīvs aktīvi pauž savu nostāju sabiedrībai aktuālos jautājumos un vērš uzmanību uz pieaugošajām bažām par vārda brīvību Latvijā un patiesību informatīvajā telpā visā pasaulē, kā arī par žurnālistikas lomu sabiedrībā. Piedāvājam ieskatīties >> video, kas satīriskā veidā ataino žurnālistikas situāciju. Paldies žurnāla “Ir” komandai par lielisko uzņemšanu!