Ekskursija uz Padomju Slepeno bunkuru un pārgājiens

 Reģistrācija slēgta
Kategorija
Alumni exclusive
Datums
2018-05-25 15:00 - 18:00
Vieta
Padomju Slepenais bunkurs - Unnamed Road, Līgatnes pagasts, LV-4108
Latvija
Tel.
67089037
E-pasts
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

RTU Absolventu asociācija un RTU Cēsu filiāle aicina studentus, RTU absolventus un uzņēmējus ekskursijā uz Padomju Slepeno bunkuru un pēc tam doties pārgājienā.

Padomju Slepenais bunkurs atrodas rehabilitācijas centra «Līgatne» teritorijā, 9 metrus zem zemes. Tas ir izbūvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

Šim objektam, kas bija spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu, kā arī viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā, slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā.

Slepenais bunkurs ar segvārdu «Pansionāts» bija arī Padomju Komunistiskās partijas pirmo sekretāru biedru Vosa un Pugo slepenā slēptuve.

Turklāt līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes telpu iekārtojums, ieskaitot kartes, plānus, tehniskās ierīces un dažādus citus atribūtus.

Pēc Padomju Slepenā bunkura ekskursijas dosimies draudzīgā pārgājienā pa netālu esošo Mitoloģijas taku - leģendām apvīto mežu, kas atrodas Gaujas krastā. Izbaudīsim tajā kopā būšanu pie ugunskura Spriņģu ieža krastā.

Ekskursiju vadīs RTU Cēsu filiāles studente, gide Natālija Juškova.

Dalības maksa 7 EUR.

Neatliec reģistrāciju pasākumam RTU absolventu jaunajā platformā «RTUconnect» uz pēdējo mirkli.

Tiekamies 25. maijā plkst. 15.00 pie Rehabilitācijas centra «Līgatne», Skaļupēs.

 
 

Visi datumi

  • 2018-05-25 15:00 - 18:00

Dalībnieku saraksts

 Nav dalībnieku 

Uztur iCagenda